Canoe Polo Scheduler
Competitions
Deutschland-Cup 2023
Sign In
Games
Number
Gametime
Pitch
Category
Round
Team home
Team away
Referee
Goals home
Goals away
Played
109
21 Apr 15:00
2
U14
Place 5
KCNW Berlin
PSC Coburg
KRM Essen B
76
21 Apr 08:30
3
U12
Group A
SG KCNW / VMW Berlin
Ulster Canoe Club
KRM Essen
69
21 Apr 07:30
1
U16
Group X
WSF Liblar
Isbrytarna - Lulea
Team
9
20 Apr 09:00
1
U14
Group B
KRM Essen B
KKP Bergheim A
KGW Essen
4
20 Apr 07:30
2
U16
Group D
KGW Essen
WSF Liblar
Michiel de Ruyter
5
20 Apr 08:00
1
U14
Group C
KRM Essen A
KKP Bergheim B
VMW Berlin
6
20 Apr 08:00
2
U14
Group A
KGW Essen
WSF Liblar
KCNW Berlin
32
20 Apr 13:00
3
U12
Group A
Wuppertaler KC
KSV Havelbrüder
KC Wetter
8
20 Apr 08:30
2
U14
Group A
Wuppertaler KC
KSV Havelbrüder
WSF Liblar
10
20 Apr 09:00
2
U14
Group C
PSC Coburg
KC Wetter
KKP Bergheim B
13
20 Apr 09:30
3
U12
Group A
KRM Essen
Wuppertaler KC
SG KCNW / VMW Berlin
26
20 Apr 12:00
3
U12
Group A
Ulster Canoe Club
KRM Essen
KSV Havelbrüder
19
20 Apr 10:30
3
U12
Group A
KSV Havelbrüder
SG KCNW / VMW Berlin
KRM Essen
15
20 Apr 10:00
2
U14
Group C
KKP Bergheim B
KCNW Berlin
KRM Essen A
17
20 Apr 10:30
1
U14
Group B
VMW Berlin
KRM Essen B
Ulster Canoe Club
18
20 Apr 10:30
2
U14
Group B
KKP Bergheim A
MKC Duisburg
KC Wetter
21
20 Apr 11:00
2
U16
Group C
Michiel de Ruyter
KCNW Berlin
KGW Essen
22
20 Apr 11:30
1
U14
Group A
TUS Warfleth
Wuppertaler KC
MKC Duisburg
23
20 Apr 11:30
2
U14
Group C
PSC Coburg
KRM Essen A
KCNW Berlin
25
20 Apr 12:00
2
U14
Group B
KKP Bergheim A
VMW Berlin
KSV Glauchau
28
20 Apr 12:30
2
U14
Group C
KCNW Berlin
PSC Coburg
Wuppertaler KC
31
20 Apr 13:00
2
U16
Group C
KKP Bergheim
Michiel de Ruyter
CCC Barsinghausen
33
20 Apr 13:30
1
U14
Group A
TUS Warfleth
WSF Liblar
PSC Coburg
34
20 Apr 13:30
2
U14
Group B
KRM Essen B
MKC Duisburg
VMW Berlin
37
20 Apr 14:00
3
U12
Group A
KC Wetter
KRM Essen
Wuppertaler KC
36
20 Apr 14:00
2
U16
Group C
KSV Glauchau
KKP Bergheim
Mülheimer KSF
39
20 Apr 14:30
2
U16
Group B
TUS Warfleth
VMW Berlin
KKP Bergheim
42
20 Apr 15:00
2
U14
Group A
KSV Havelbrüder
TUS Warfleth
MKC Duisburg
44
20 Apr 15:30
1
U14
Group C
KKP Bergheim B
PSC Coburg
KRM Essen B
45
20 Apr 15:30
2
U14
Group A
Wuppertaler KC
KGW Essen
KKP Bergheim A
47
20 Apr 16:00
2
U14
Group B
MKC Duisburg
VMW Berlin
TUS Warfleth
48
20 Apr 16:30
1
U16
Group D
KSV Havelbrüder
KGW Essen
TUS Warfleth
49
20 Apr 16:30
2
U16
Group B
Isbrytarna - Lulea
Mülheimer KSF
WSF Liblar
52
20 Apr 17:00
2
U14
Group C
KC Wetter
KKP Bergheim B
KGW Essen
54
20 Apr 17:30
1
U16
Group B
Mülheimer KSF
TUS Warfleth
KGW Essen
55
20 Apr 17:30
2
U16
Group C
KCNW Berlin
KSV Glauchau
Isbrytarna - Lulea
56
20 Apr 18:00
1
U14
Group B
Ulster Canoe Club
KKP Bergheim A
KSV Havelbrüder
11
20 Apr 09:30
1
U16
Group C
KSV Glauchau
Michiel de Ruyter
Isbrytarna - Lulea
50
20 Apr 16:30
3
U12
Group A
KRM Essen
KSV Havelbrüder
KC Wetter
40
20 Apr 14:30
3
U12
Group A
KSV Havelbrüder
Ulster Canoe Club
KRM Essen
62
20 Apr 19:30
1
U16
Group X
Michiel de Ruyter
WSF Liblar
VMW Berlin
59
20 Apr 18:30
2
U16
Group F
Ulster Canoe Club
WSF Liblar
KRM Essen
61
20 Apr 19:00
2
U14
Group C
KCNW Berlin
KRM Essen A
WSF Liblar
60
20 Apr 19:00
1
U14
Group A
KGW Essen
TUS Warfleth
Wuppertaler KC
63
20 Apr 19:30
2
U16
Group Y
KCNW Berlin
Mülheimer KSF
TUS Warfleth
65
20 Apr 20:00
2
U16
Group E
KRM Essen
KSV Havelbrüder
KSV Glauchau
66
20 Apr 20:30
1
U16
Group Y
Mülheimer KSF
KGW Essen
KKP Bergheim
103
21 Apr 14:00
2
U14
Place 10-12
WSF Liblar
KRM Essen B
Ulster Canoe Club
100
21 Apr 13:30
1
U14
Half Final 2
KSV Havelbrüder
VMW Berlin
Wuppertaler KC
101
21 Apr 13:30
2
U16
Place 11
WSF Liblar
KGW Essen
KSV Havelbrüder
102
21 Apr 14:00
1
U16
Place 5
KSV Glauchau
KSV Havelbrüder
VMW Berlin
105
21 Apr 14:30
1
U16
Place 7
TUS Warfleth
KKP Bergheim
Michiel de Ruyter
106
21 Apr 14:30
2
U14
Place 7-9
KRM Essen A
Wuppertaler KC
KGW Essen
110
21 Apr 15:00
3
U12
Place 1
SG KCNW / VMW Berlin
KSV Havelbrüder
Wuppertaler KC
108
21 Apr 15:00
1
U14
Place 3
TUS Warfleth
VMW Berlin
WSF Liblar
111
21 Apr 15:30
1
U16
Place 3
Ulster Canoe Club
VMW Berlin
Mülheimer KSF
112
21 Apr 15:30
2
U16
Place 9
Isbrytarna - Lulea
KCNW Berlin
TUS Warfleth
113
21 Apr 16:00
1
U14
Place 1
Ulster Canoe Club
KSV Havelbrüder
KRM Essen A
114
21 Apr 16:30
1
U16
Place 1
CCC Barsinghausen
KRM Essen
Team
77
21 Apr 09:00
1
U16
Quarter Final 1
TUS Warfleth
Ulster Canoe Club
Michiel de Ruyter
70
21 Apr 07:30
2
U14
Place 10-12
KC Wetter
WSF Liblar
PSC Coburg
79
21 Apr 09:30
1
U16
Quarter Final 2
KSV Glauchau
CCC Barsinghausen
Isbrytarna - Lulea
80
21 Apr 09:30
2
U16
Quarter Final 4
KKP Bergheim
KRM Essen
WSF Liblar
73
21 Apr 08:00
3
U12
Group A
Wuppertaler KC
KC Wetter
KSV Havelbrüder
81
21 Apr 10:00
1
U14
Group E
KSV Havelbrüder
KCNW Berlin
PSC Coburg
71
21 Apr 08:00
1
U14
Group E
KCNW Berlin
Ulster Canoe Club
VMW Berlin
1
20 Apr 07:00
1
U16
Group A
KRM Essen
CCC Barsinghausen
TUS Warfleth
7
20 Apr 08:30
1
U14
Group B
MKC Duisburg
Ulster Canoe Club
TUS Warfleth
16
20 Apr 10:00
3
U12
Group A
KC Wetter
Ulster Canoe Club
Wuppertaler KC
20
20 Apr 11:00
1
U16
Group B
TUS Warfleth
Isbrytarna - Lulea
KSV Havelbrüder
24
20 Apr 12:00
1
U14
Group B
Ulster Canoe Club
KRM Essen B
KSV Havelbrüder
30
20 Apr 13:00
1
U16
Group B
VMW Berlin
Isbrytarna - Lulea
WSF Liblar
35
20 Apr 14:00
1
U16
Group A
Ulster Canoe Club
KRM Essen
KCNW Berlin
41
20 Apr 15:00
1
U14
Group B
VMW Berlin
Ulster Canoe Club
KC Wetter
82
21 Apr 10:00
2
U14
Group F
VMW Berlin
TUS Warfleth
KGW Essen
72
21 Apr 08:00
2
U14
Place 13-15
KKP Bergheim B
KGW Essen
MKC Duisburg
46
20 Apr 16:00
1
U14
Group C
KC Wetter
KCNW Berlin
KKP Bergheim B
87
21 Apr 11:00
1
U14
Group F
PSC Coburg
VMW Berlin
KRM Essen A
88
21 Apr 11:00
2
U14
Group E
Ulster Canoe Club
KSV Havelbrüder
WSF Liblar
75
21 Apr 08:30
2
U14
Place 7-9
Wuppertaler KC
KKP Bergheim A
KKP Bergheim B
74
21 Apr 08:30
1
U14
Group F
TUS Warfleth
PSC Coburg
Ulster Canoe Club
89
21 Apr 11:30
1
U16
Half Final 1
Ulster Canoe Club
CCC Barsinghausen
KSV Glauchau
90
21 Apr 11:30
2
U14
Place 13-15
MKC Duisburg
KKP Bergheim B
TUS Warfleth
92
21 Apr 12:00
2
U14
Place 10-12
KRM Essen B
KC Wetter
VMW Berlin
95
21 Apr 12:30
2
U14
Place 13-15
KGW Essen
MKC Duisburg
KSV Havelbrüder
98
21 Apr 13:00
2
U16
Place 13
Michiel de Ruyter
Mülheimer KSF
KRM Essen
84
21 Apr 10:30
1
U16
Group H1
TUS Warfleth
KSV Glauchau
KCNW Berlin
86
21 Apr 10:30
3
U12
Group A
SG KCNW / VMW Berlin
KRM Essen
Wuppertaler KC
94
21 Apr 12:30
1
U14
Place 7-9
KKP Bergheim A
KRM Essen A
VMW Berlin
93
21 Apr 12:00
3
U12
Half Final 1
SG KCNW / VMW Berlin
Ulster Canoe Club
KC Wetter
96
21 Apr 12:30
3
U12
Half Final 2
KSV Havelbrüder
KRM Essen
Wuppertaler KC
104
21 Apr 14:00
3
U12
Place 5
KC Wetter
Wuppertaler KC
KSV Havelbrüder
99
21 Apr 13:00
3
U12
Place 5
Wuppertaler KC
KC Wetter
KSV Havelbrüder
2
20 Apr 07:00
2
U16
Group B
VMW Berlin
Mülheimer KSF
KSV Glauchau
3
20 Apr 07:30
1
U16
Group C
KCNW Berlin
KKP Bergheim
KRM Essen
12
20 Apr 09:30
2
U16
Group A
CCC Barsinghausen
Ulster Canoe Club
VMW Berlin
14
20 Apr 10:00
1
U14
Group A
KSV Havelbrüder
KGW Essen
PSC Coburg
107
21 Apr 14:30
3
U12
Place 3
Ulster Canoe Club
KRM Essen
KC Wetter
29
20 Apr 12:30
3
U12
Group A
KC Wetter
SG KCNW / VMW Berlin
Ulster Canoe Club
27
20 Apr 12:30
1
U14
Group C
KRM Essen A
KC Wetter
Ulster Canoe Club
38
20 Apr 14:30
1
U16
Group D
WSF Liblar
KSV Havelbrüder
Ulster Canoe Club
43
20 Apr 15:00
3
U12
Group A
Wuppertaler KC
SG KCNW / VMW Berlin
KSV Havelbrüder
68
21 Apr 07:00
1
U16
Group Y
KGW Essen
KCNW Berlin
Team
53
20 Apr 17:00
3
U12
Group A
Ulster Canoe Club
Wuppertaler KC
SG KCNW / VMW Berlin
51
20 Apr 17:00
1
U14
Group A
WSF Liblar
KSV Havelbrüder
KRM Essen A
57
20 Apr 18:00
2
U14
Group A
WSF Liblar
Wuppertaler KC
KRM Essen B
67
20 Apr 20:30
2
U16
Group X
Isbrytarna - Lulea
Michiel de Ruyter
KCNW Berlin
58
20 Apr 18:30
1
U16
Group G
CCC Barsinghausen
KGW Essen
KSV Havelbrüder
78
21 Apr 09:00
2
U16
Quarter Final 3
VMW Berlin
KSV Havelbrüder
Mülheimer KSF
83
21 Apr 10:00
3
U12
Group A
KSV Havelbrüder
KC Wetter
Ulster Canoe Club
85
21 Apr 10:30
2
U16
Group H2
KSV Havelbrüder
KKP Bergheim
Michiel de Ruyter
91
21 Apr 12:00
1
U16
Half Final 2
VMW Berlin
KRM Essen
CCC Barsinghausen
97
21 Apr 13:00
1
U14
Half Final 1
Ulster Canoe Club
TUS Warfleth
MKC Duisburg
New Game